Dezinfekční prostředky

Veterinární dezinfekce F10 je vysoce účinná proti bakteriím, plísním a virům. Můžeme ji rozdělit na možnosti použití:

1. Dezinfekce prostředí: Dezinfekce SC a SCXD jsou univerzální dezinfekce, které můžete použít na dezinfekci ploch, misek, klecí, podlah... Dezinfekce se ředí s vodou podle potřeby, nejsilněší ředění (na nejsilnější viry a bakterie) je 1:125 = 8ml F10 do 1l vody.

2. Veterinární léčivé přípravky: Jsou to dezinfekce a dezinfekční prostředky pro použítí přímo na zvířata. F10 Dezinfekční roztok je potřeba dále naředit s vodou (např. 1:250) a poté ji můžete použít na dezinfekci ran, výplachy nosních dutin, inhalaci... Asi největší výhoda ředěného Dezinfekční roztoku je, že nesmrdí a nepálí! F10 Sprej na rány s insekticidem se používá na dezinfekci ran a brání tam mouchám v nakladení vajíček. Ale pozor, nesmí se používat na kočky!

3. Dezinfekce rukou: Jedná se o dezinfekce pro použití pro majitele zvířat. Tyto dezinfekce brání přenosu bakterií, plísní a virů přes majitele na další zvířata. Můžete je používat s vodou: Dezinfekcní mýdlo, nebo bez použití vody: Dezinfekční gel. A tento týden máme pro Vás novinku v podobě dezinfekčních Ubrousků. Jedná se o biologicky rozložitelné ubrousky napuštěné dezinfekcí F10 SC.

V Singapuru používají dezinfekci F10 státní instituce k dezinfekci veřejných prostor, veřejné dopravy, apod. 

Výrobce vydal oficiální prohlášení: 

ÚČINNOST

Produkty dezinfekce F10 účinně ničí nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc "COVID-19". V laboratoři bylo prokázáno, že koronavirus ničí koncentrace 1:500. Při neprofesionálním použití laiky raději doporučujeme ředění 1:100 (10 ml / l), které odpovídá obsahu účinných látek v produktech F10 pro dezinfekci rukou. V tomto ředění je F10 účinná i na mnohem odolnější viry, jako je například psí parvovirus nebo papouščí cirkovirus. Vyšší koncentrace výrazně snižuje čas působení.

BEZPEČNOST

Bezpečnost F10 je důvodem, proč je tato dezinfekce ideální pro ničení mikroorganismů přenášených kapénkovou infekcí. Může být použita na povrchy i pro dezinfekci vzduchu. F10SC v ředění 1:100  může být použita v přítomnosti lidí i zvířat aplikací rozprašovači, vyvíječi mlhy nebo zvlhčovači vzduchu a nebulizéry.
Produkty F10 nepůsobí korozi a nebarví.
Není nutné oplachovat. 
Biodegradabilní. 
 

Autor:
MVDr. Helena Vaidlová