Prevence a poradenství chovu

Ptačí veterinář by měl dobře znát i problematiku vlastního chovu ptáků. Většina nemocí ptáků je způsobena nesprávným chovem a především výživou. Poradíme Vám jak správně ubytovat, krmit a vychovávat ptačího domácího mazlíčka. Zkušeným chovatelům nabízíme podrobnou diskuzi o konkrétních druzích ptáků, specifikách jejich chovu, výživy i jejich individuálních zdravotních problémech. 

Mnoho majitelů ptáků si nedokáže představit, proč navštívit veterináře. Pravdou je, že ptačích veterinářů není mnoho a někdy je třeba vážit dost dlouhou cestu. Důvodů k preventivní návštěvě je mnoho. 

Na preventivní prohlídce ptáků si nejvíce povídáme. Probereme výživu, ubytování, životní styl majitelů a tedy i jejich opeřenců. Výživa a způsob chovu jsou zásadní pro zdraví. Podrobnost preventivního vyšetření si volí každý majitel sám potom, co se seznámí s možnostmi. Cena vyšetření se tedy také odvíjí od přání majitele. Obvykle se pohybuje od 300Kč do cca 2000Kč. Může zahrnovat konzultaci, jak správně o ptáky pečovat, vyšetření trusu, vyšetření krve, RTG, atd.